Mezitli İlçesi


http://www.mezitli.bel.tr/external/galeri/361d8c72770a35c.jpg
Mezitli, Mersin ilinin bir ilçesidir. Mersin Büyükşehir Belediyesine bağlıdır. Nüfusu 120.908'dir. Batısında Erdemli, doğusunda Yenişehir ilçeleri bulunmaktadır. Turizm açısından çok gelişmiştir. Mersin Üniversitesi'nin en büyük kampüsü olan Çiftlikköy Kampüsü ve Tece Kampüsü bu ilçede bulunmaktadır. Sahil boyunca uzanan, gelişmiş ve modern bir ilçedir.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
önceden büyük$ehirden ayrı bir belediyelik/semt olan mezitli, geçen sene ba$ından itibaren mersin buyuksehir belediyesine bağlanmı$tır..
eskiden portakal tarlalarından ba$ka (hiç)bir$ey olmadığı söylenen güzelim yerde hızlı betonla$ma ba$göstermi$tir, kötü bir durumdur..
belediyesinin amblemine ilham kaynağı veren viran$ehir harabelerini, yani pompeipolis antik kentini barındırır..
denizi kirlidir girilmez.. mersin merkeze gelinirse kesinlikle mezitlide denize girilmemelidir.. araba bulunursa silifke taraflarına yelken açılmalıdır..
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
kat karşılığı arsa satmaya uygun, şehir merkezine 15-20 dakika uzaklıktaki semt. hatta başlı başına şehir merkezi olmuş bir semt. zira bulunduğum noktadan, garanti bankasi 10 metre; akbank 50 metre; yapi kredi bankasi 100 metre; ziraat bankasi 150 metre; gsm acentaları her 5 metrede bir; alışveriş merkezleri en yakını 15 metre, en uzağı(semt içinde) 1000 metre** ya var ya yok. bir de güzel kızlar, yakışıklı erkekler burada yaşarlar genelde. severim mezitli'yi yav.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !